Cumartesi, Ağustos 10, 2013

ODA TV: Sarıgül CHP'ye mi geçiyor


İnternette dolaşan Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye geçeceği tarihle ilgili haberler üzerine siyasi kulisler hareketlendi. Sarıgül'ün "Artık nazlanmak yok, 1 Eylül’de Cumhuriyet Halk Partisi saflarında yerimi alacağım" dediği iddia edildi. Sarıgül kısa süre sonra yaptığı açıklamada bu iddiayı yalanlayarak sözlerine açıklık getirdi.
Hürriyet'e konuşan Sarıgül şunları söyledi:
"KESİNLİKLE TARİH VERMEDİM"
"Böyle bir şey söylemedim. Halk CHP'ye katılmam yönünde tezahürat yaptı. Bende 'Bugüne kadar bölen parçalayan olmadım. Yarın da olmayacağım. Bizim görevimiz birleştirmek, bütünleştirmektir. Değişim hareketinin amacı bütünleştirmektir. ANAP'lısı, BDP'lisi, AK Partilisinin oyunu da bekliyorum. Dün aldım, yarın da bekliyorum' dedim. Yurttaşlarım beni nerede hangi görevde görmek isterse ben orada olurum. Kesinlikle tarih vermedim. Böyle bir konuşmamız olmadı.Annemin adına yaptırmış olduğum camiyi açıklamaya geldim. Herhangi bir siyasi konuşma yapmak istemedim. Parti adı bile geçmedi
Siyaset iddiasında varız Türkiye’de de varız. İstanbul’da da varız. Halk nerede isterse orada varız. Bölen olmayız, ama bizim konuşmamızda parti adı geçmedi."

Hiç yorum yok: